Jak rozdělujeme naše vína?

Naše kolekce bílých vín je rozdělena do 3 řad, a to řadu bílou, černou a zlatou.

bílá řada

Bílá řada se vyznačuje nejlepším poměrem cena/kvalita. Jedná se o lehčí, dobře pitelná vína pro každodenní prochutnávání. Obvykle obsahují méně alkoholu a chutnají širokému okruhu milovníků vína.

černá řada

Černá řada obsahuje vína vysoké kvality s dobře rozpoznatelnou odrůdovostí. Jsou vhodná pro posezení s přáteli nebo rodinou u dobrého jídla, jelikož zůstává výrazná jejich chuť i vůně.

zlatá řada

Naše nejvyšší řada vín je Zlatá řada, jelikož nejlépe vystihuje vůni a chuť konkrétních odrůd. Vína mají vysokou kvalitu, jsou plná a zapamatovatelná. Mnoho z nich se také řadí mezi vína přívlastková, jako je výběr z hroznů či pozdní sběr. Mohou sloužit k pití při slavnostních okamžicích nebo jako dárek k jakékoli příležitosti.

 

Většina našich vín má vlastnosti přívlastkových vín, tedy v obchodě byste je našli pod přívlastky jako pozdní sběr či výběr z hroznů. Z důvodů zjednodušení administrativní zátěže jsme se je však rozhodli zatřízovat do přívlastků pouze některá vína a ta ostatní zůstávají jako moravská zemská vína.

Vína nabízíme v kompletní škále od suchých, přes polosuchá a polosladká až po sladká. Kromě vín bílých u nás najdete i vína růžová a speciality, mezi které se řadí například naše novinka Perlizzo nebo “dezertní” Bobuláč.

Zpět do obchodu