Korkové víno – strašák vinařů

Korkové víno – strašák vinařů

Představte si situaci – s přáteli si užíváte večer a dostanete chuť na skleničku vína. Opravdu se těšíte, nemůžete se dočkat nádherné vůně a lahodné ovocné chuti. Konečně otevřete lahev, rozlijete víno do sklenic a v tom to přijde – do nosu vás praští nepříjemný zápach. Zklamaně odkládáte skleničku a propadáte smutku. Příčin tohoto zklamání může být mnoho, nejčastěji se ale jedná o „zakorkované“ víno.

Korek ve víně

Na vině je sloučenina chloru 2,4,6-trichloranisol, také známý pod zkratkou TCA. To je produkt látkové výměny plísní, které se usazují v pletivech korku. Není výjimkou, že se plíseň v korku vyskytuje – běžně se při zpracování právě kvůli tomu desinfikuje. Občas se ale stane, že proces nezafunguje dokonale a plíseň přežije. To by ještě bylo v pořádku. Trable nastávají až ve chvíli, kdy se ke korku dostane chlor. Ten najdeme téměř na každém kroku – ve vodě, v přípravcích na desinfekci a na množství dalších míst. Plíseň se potom na molekule chloru pohostí a jako produkt vzniká TCA.

Jak poznat korkovou vadu?

Špatná zpráva je, že vadu nepoznáte, dokud lahev neotevřete. Víno nezmění barvu a přes zátku není cítit. Po otevření je však rozdíl poznat hned. Ucítíte zatuchlý zápach a při ochutnání trpkou a hořkou chuť, která přebije veškerou ovocnou vůni. Pokud bude třeba vadu odhalit stoprocentně, je možné víno zředit vodou v poměru 1:1, promíchat, přikrýt a nechat odležet. Zápach se ve spojení s vodou ještě znásobí a tak tedy nebude pochyb.

Jak vadu řešit?

Bohužel, korek z vína nejde odfiltrovat, nevyčpí, ani jinak nezmizí. Víno je tedy nutné vylít. I když to budete dělat se slzou v oku, jiná možnost zkrátka není.

Pokud se korku budete chtít vyhnout na sto procent, je možné koupit víno se šroubovacím uzávěrem. Takovéto lahve jsou dnes čím dál častější a víno korkem rozhodně cítit nebude.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení