O nás

 

Tak tohle jsme my dva. Právník a lékař, co se rozhodli spojit své dva světy pro jednu společnou vášeň – víno. Bylo to již v roce 2010, kdy jsme poprvé dostali pozvání navštívit malou vinařskou vesničku Šatov. Únik z hektického života, slunce a sklepy plné vína nás ihned přesvědčily, že naše srdce patří na jižní Moravu.

POPIS OBRÁZKU

 

Přímo ve sklepní uličce nám osud nabídl jeden z původních domů s pískovcovým sklepem a my se rozhodli mu vrátit jeho duši. Už zbýval jen souhlas našich milovaných manželek a rekonstrukce mohla začít. Stačilo málo a Šatov se stal pro naše rodiny oblíbeným místem k trávení času a prochutnávání místních vín. Něco tomu však stále chybělo, a tak jednou nad sklenicí místního ryzlinku vznikl nápad založit své vlastní vinařství.

POPIS OBRÁZKU

 

Stále jsme však neměli potřebné zkušenosti. Po dlouhé a náročné výpravě po okolních vinařstvích však došlo k osudovému setkání s Martinem Soškou. Jeho rodina nese dlouholetou tradici výroby vína a Martinovým snem bylo věnovat se tomuto řemeslu naplno. Že své první víno stočil již v 16 letech jsme pochopili hned z prvního doušku a o naší spolupráci bylo jasno.

POPIS OBRÁZKU

 

První lahev jsme prodali v roce 2017 a dnes vyprodukujeme asi 30 000 litrů vína ročně. Výroba se opírá o tradiční postupy obohacené o moderní technologie a hlavně dlouholeté zkušenosti našeho winemakera Martina. Víno zraje v největším pískovcovém sklepě v Šatově, s letopočty a nápisy starými až 300 let, jehož nespornou výhodou je teplota, která se drží na ideálních 9 stupních po celý rok.

POPIS OBRÁZKU

 

Hrozny odebíráme téměř výhradně ze slunných znojemských vinic. Letos se nám konečně podařilo vysadit i vlastní vinohrad na vyhlášené šatovské trati Skalky, díky kterému Vám budeme moci brzy nabídnout i víno z ryze vlastní produkce.

POPIS OBRÁZKU

 

Naše víno je možné zakoupit ve vybraných vinotékách a restauracích, a nebo si jej objednat z pohodlí domova po celém Česku i Slovensku. Ročně se také účastníme desítek nejrůznějších akcí, ochutnávek a výstav, jako je například Garden Food Festival nebo Slavnosti vína. Spolupracujeme s řadou firem, jimž dodáváme víno z naší exkluzivní zlaté kolekce na společenské akce, veletrhy nebo kongresy.

POPIS OBRÁZKU

 

Za těch pár let jsme ušli značnou cestu, ale vždy jsme se drželi svých hodnot. Věříme totiž, že na původ se nesmí zapomínat a poctivost se vždy vyplácí.

Štěpán, David a Martin
Vinařství Soška
Poctivá vína ze Šatova

POPIS OBRÁZKU
Zpět do obchodu