Poctivá vína ze Šatova aneb jaké jsou naše přednosti a kvality

Vše, co potřebujete vědět o našem vinařství. 

V tomto článku se vám pokusíme předat vše podstatné, co se pojí s naším vinařstvím a jeho historií. Naše vinařství se nachází v malebné vesničce Šatov pár kilometrů od Znojma. Obec Šatov byla vínu předurčena již od svého založení a vinaření se zde tak traduje už od roku 1316. Pro všechny milovníky moravského vína je Šatov zkrátka rájem na zemi!

V obci je hned 6 viničních tratí pokrývajících rozlohu asi 260 hektarů. V roce 2019 se nám podařilo na jedné z těchto viničních tratí, nazývané Skalka, vysadit vlastní vinohrad. Brzy se tak můžete se těšit na víno čistě z naší vlastní produkce. 

Čím se vína ze Šatova odlišují od ostatních? Díky místnímu terroir a dokonalé poloze obsahují vína vyšší kyselinu, což zaručuje, že jsou vína lépe uchovatelná a i s velkým odstupem času zůstávají "čerstvá" a "svěží."

A jaký je náš příběh? 

Vše začalo v roce 2010, kdy nás víno a Šatov pohltily natolik, že jsme se rozhodli založit zde vlastní vinařství. Jakmile jsme k měli potřebné prostory a vybavení, chyběly jen znalosti a umění zkušeného vinaře. Proto jsme do našeho rodinného vinařství přizvali místního odborníka Martina Sošku, bez kterého by se nezrodila ani kapka našeho kvalitního vína. Jeho příjmení tak nakonec dalo i vzniku naší značky - vinařství Soška. 

Dost už o minulosti a pojďme si představit naše hlavní přednosti, proč děláme to, co děláme a v čem jsme lepší než ostatní. Na první pohled by se totiž mohlo zdát, že jsou všechna vinařství stejná. Opak je ale pravdou.

Jaké jsou tedy naše přednosti a kvality? Máme hned tři!

Dlouholeté zkušenosti 

Zakládáme si na poctivé práci a zkušenostech našeho vinaře. Na veškerou výrobu vína dohlíží Martin Soška, který započal svoji vinnou karieru už v 16 letech, kdy stočil své první vlastní víno. S výrobou však pomáhal svému otci již od dětství a tuto tradici hrdě drží dál, když do výroby zasvěcuje své děti. Jeho vína mají také na kontě mnoho vinařských ocenění a tradičně se umisťují na předních příčkách.  

Poctivá práce v každém detailu 

Poctivá práce! To je hlavní "gró" našeho podnikání. Naše výroba se opírá o tradiční techniky, jako je zrání v pravých barikových sudech, vyráběných z dubového masivu, díky kterým získává víno nezaměnitelnou vůni i chuť. Tradiční postupy však doplňujeme o moderní technologie, díky kterým se daří vyšlechtit vína jedinečné kvality. Víno je navíc uloženo v největším pískovcovém sklepě v Šatově, který zaručuje tu správnou teplotu při procesu zrání i uchovávání. Teplota ve sklepě se drží v průměru okolo 9 stupňů po celý rok. Pískovcové sklepy jsou v České republice i zahraničí naprostý unikát, který každoročně přijíždí obdivovat tisíce turistů. I náš sklep je tak přístupný veřejnosti, případně rezervovatelný pro rodinné i firemní akce. 

Spokojení zákazníci 

Naším posledním pilířem jste Vy, naši zákazníci. To, že naše víno opravdu chutná nás neskutečně motivujete a posouvá dál. Každým rokem se poptávka několikanásobně zvyšuje a my se tak snažíme rozšiřovat sortiment i prostory, jak se jen dá. V tomto roce navíc organizujeme několik svateb, rodinných oslav a firemních večírků, díky kterým s Vámi udržujeme blízký kontakt a získáváme tu nejcennější zpětnou vazbu. Naše víno se také dostalo do stálé nabídky několika restaurací, vinoték, případně i na ostatní e-shopy, jako je např. Grizly.cz. Více o celém projektu našeho vinařství si můžete přečíst na našich stránkách www.vinarstvisoska.cz.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení