3 hodnocení

Život si osladím o trochu víc

Výběrový set sladkých a polosladkých vín - ŽIVOT SI OSLADÍM O TROCHU VÍC.

Život není nikdy dost sladký na to, abychom si nedopřáli sklenku vychlazeného sladkého vína. Tato vinná sada je vhodná pro všechny milovníky vín s vyšším obsahem cukru, krásnou vůní a neodolatelnou chutí. Vína se navíc hodí k jakékoli příležitosti, ať už jde o slavnostní přípitek, dámskou jízdu či večerní zahánění "mlsné".

Sada obsahuje: 

  • Ryzlink Rýnský 2018
  • Hibernal 2019
  • Chardonnay 2017 "Bobuláč
  • Zweigeltrebe Rosé 2018
  • Pálava 2018
  • Sauvignon Gris 2019
Skladem
1 430 Kč –10 % 1 287 Kč
Kategorie: Degustační sety
Život si osladím o trochu víc
Novinka Tip
1 430 Kč –10 %

Ryzlink Rýnský 2018

Ryzlink Rýnský je starobylá a velmi ceněná odrůda vinné révy, který pochází z údolí řeky Rýn, podle níž se také jmenuje. Pro svou nespornou kvalitu je Ryzlink Rýnský oblíbeným partnerem při křížení nových odrůd. Nejen proto se říká, že je Ryzlink vínem králů a králem vín. Víno je polosladké, má typickou světle žlutou barvu se zlatými odlesky. Ve vůni lze rozpoznat lipové květy a citrusy, v chuti pak převládají citrusy. Při stolování je dobré sladší verze Ryzlinku nalévat k rybám či mořským plodům, dobře bude ladit i k lehčím předkrmům či dezertům.

POPIS OBRÁZKU

Hibernal 2019

Hibernal je středně pozdní odrůda vinné révy vyšlechtěná v roce 1944 v Německu. Svůj název získala odrůda díky typické vlastnosti odolávat proti mrazům, z latinského "hibero", tedy přezimovat. Obvykle má odrůdové víno zelenožlutou barvu, s intenzivní, příjemně ovocitou vůní. Výběrová vína jsou v dokonalé harmonii s chutí. Chuť Hibernalu je obvykle plná, velmi extraktivní, typicky kořenitá s tóny citrusů, černého rybízu, angreštu nebo tropického ovoce. Hibernal můžeme podávat k předkrmům, rybám nebo k mořským plodům. Sladké výběry jako Hibernal 2019 se pak dobře hodí i k dezertům.

POPIS OBRÁZKU

Chardonnay 2017 "Bobuláč

Bobuláč je víno s neotřelou plnou vůní i chutí. Ve vůni je možné najít zejména rozinky, v chuti jsou pak výrazné tóny medu. Víno doporučuji podávat zejména jako přípitek či aperitiv, případně ke sladkým dezertům. Před konzumací také doporučuji nepodcenit jeho vychlazení. Sklepmistr Martin Soška.

POPIS OBRÁZKU

Zweigeltrebe Rosé 2018

Zweigeltrebe - Rosé – polosladké – ročník 2018 je Moravské zemské víno. Vyniká dokonalou višňovou vůní a višňovo-třešňovou chutí. Má růžovou barva s tóny oranžové, čímž připomíná barvu lososa.

POPIS OBRÁZKU

Pálava 2018

Pálava 2018 je polosladké víno ročník 2018. Obec Hrušovany nad Jeviškou, trať Zámecký kopec, barva sytě žlutá, ve vůni najdete bezinky a v chuti rozinkové tóny.

POPIS OBRÁZKU

Sauvignon Gris 2019

Sauvignon Gris je sladké víno s vysokým přívlastkem výběr z hroznů. Víno má zlatou barvu a vůni připomínající med a skořici. V chuti pak naleznete tóny citrusů, medu a maracuji. Sauvignon Gris nebo také Sauvignon šedý je odrůdová mutace Sauvignonu blanc, která pravděpodobně pochází z francouzské oblasti Bordeaux. Odrůda je ve světě poměrně ojedinělá, nejčastěji se vyskytuje právě ve Francii, a to zejména v jižněji situovaných regionech. Vína z odrůdy Sauvignon Gris mají podobný charakter jako vína ze Sauvignonu blanc, jsou však svou intenzitou o něco jemnější.

POPIS OBRÁZKU