1 hodnocení

Je to v suchu

Výběrový set jen suchých vín - JE TO V SUCHU!

Je to v suchu! Máme pro vás ten nejlepší recept na každý problém - láhev poctivého suchého vína. To a mnohem víc nabízí tato sada 6 vín plná toho nejsuššího z našich kolekcí. Hodí se zejména na každodenní prochutnávání, k nejrůznějším pokrmům, případně i slavnostnějším okamžikům mezi milovníky nízkého obsahu cukru.

Sada obsahuje: 

  • 1x Rulandské bílé 2019
  • 1x Müller Thurgau 2020
  • 1x Sylvánské zelené 2019
  • 1x Rulandské Šedé 2020
  • 1x Veltlínské zelené 2020
  • 1x Chardonnay 2019 
Skladem
1 380 Kč –10 % 1 242 Kč
Kategorie: Degustační sety
Je to v suchu
Tip SUCHÉ
1 380 Kč –10 %

Rulandské bílé 2019

Rulandské bílé je starobylá odrůda vinné révy pravděpodobně pocházející z Burgundska. Jedná se o spontánní mutaci odrůdy Rulandské šedé. Tato odrůda patří do skupiny vinných rév, kterým se též říká Pinot. Patří sem také Rulandské šedé, Rulandské modré nebo Chardonnay. Ve víně se snoubí jemná květinová vůně s rozpoznatelnou chutí mandlí. Jedná se o suché víno typicky zlatě zelenožluté barvy s přívlastkem pozdní sběr. Víno lze podávat při slavnostnějších událostech k masitým pokrmům. Dobře se hodí i k uzeným rybám, sýrům s ušlechtilou plísní, hustším polévkám, paštikám nebo uzenému masu.

POPIS OBRÁZKU

Müller Thurgau 2020

Müller Thurgau 2020 je suché víno světle zelenkavé barvy, které voní po rozkvetlé louce a citrusech a má jemnou minerální chuť s příjemnou kyselinkou.

POPIS OBRÁZKU

Sylvánské zelené 2019

Sylvánské zelené je suché bílé víno ročník 2019. Vinařská obec Drnholec, viniční trať U Křížku, pozdní sběr - zelenožlutá barva, akátová vůně, v chuti cítíme hluchavky. alkohol: 12,5 % cukr: 3,7 g/l kyselina: 6,3 g/l cukr při sběru: 21,3° ČNM Země původu: Česká republika Vinařská oblast Morava Vinařská podoblast Mikulovská Vinařská obec Drnholec Viniční trať U Křížku

POPIS OBRÁZKU

Rulandské Šedé 2020

Rulandské šedé 2020 je suché víno s přívlastkem pozdní sběr. Víno má zlatožlutou barvu, neutrální vůni s ovocnými tóny a jeho chuť je plná, hebká, s vysokým extraktem. Víno je harmonické, vláčné, s utlumeným působením kyselin a dlouhotrvající dochutí.

POPIS OBRÁZKU

Veltlínské zelené 2020

Veltlínské zelené je suché víno s jiskrně zlatou barvou, ve vůni dominuje lipový květ, v chuti elegantní mandlovo-ovocný nádech.

POPIS OBRÁZKU

Chardonnay 2019

Chardonnay 2019 je suché přívlastkové víno suchý sběr. V jeho svěží chuti i vůni naleznete zejména tropické ovoce. Chuť Chardonnay bývá plná, dlouho doznívající, jemně kořenitá, s elegantní kyselinou, minerální až křemenná. Ve vínech s přívlastkem se typicky objevují tóny tropického ovoce, obdobně jako v našem pozdním sběru Chardonnay 2019. Při stolování lze vína kombinovat s rybami, mořskými plody, bílým masem a těstovinami. Hodí se také k měkkým sýrům s bílou plísní, paštikám a bílým omáčkám.

POPIS OBRÁZKU