4 hodnocení

Perlizzo Merlot Rosé 2018

Perlizzo Merlot Rosé je jemně perlivé růžové víno, v jehož neodolatelné vůni naleznete zejména tóny lesních plodů. V chuti lze rozeznat jahody, maliny či ostružiny, díky čemuž se víno dokonale hodí na každodenní popíjení. Ideální teplota vína při podávání je 6-8 stupňů, je tak třeba ho před konzumací řádně nachladit.

13 %
ALKOHOL
Suché
CUKR
Jemně perlivé
TYP
Skladem
180 Kč
Kategorie: Růžová vína
Snímek obrazovky 2021 02 08 v 13.21.15
Novinka SUCHÉ

Podrobný popis vína Merlot Rosé 2018

Merlot je odrůda révy vinné, o které existuje první písemný záznam již ze 14. století z oblasti Bordeaux. Detailní popis odrůdy však pochází až z roku 1857, nicméně již v roce 1784 měla svůj dnešní název a patřila k nejpěstovanějším odrůdám regionu. Název odrůdy je odvozen od francouzského pojmenování ptáka kosa (merle), který s oblibou ozobává malé bobule z velkých hroznů odrůdy Merlot, neboť se zabarvují do modra dříve, než je tomu u ostatních odrůd.

POPIS OBRÁZKU

A jak chutná?

Růžový Merlot je zpravidla víno syté růžové až lososové barvy, s vůní červených lesních plodů, malin a jahod. Chuť je ovocná, připomínající malinový nebo jahodový kompot, v dochuti jsou cítit nejčastěji tóny malin a červeného grepu. Merlot rosé je osvěžující, lehké a ovocité víno. Skvěle se hodí na letní posezení spojené s grilováním či piknikem nebo na každodenní prochutnávání.

POPIS OBRÁZKU

A na závěr trochu analytiky

Alkohol: 13,0 %, cukr při sběru: 21,5° NM, Země původu: Česká republika, Číslo šarže: 11-18, Odrůda: Merlot rosé, Barva vína: růžové , Typ: Jemně perlivé víno, Obsah cukru: suché , Objem: 0,75 l.

POPIS OBRÁZKU